Ar tikrai mano nuomonė yra mano? Medijų įtaka

Šiuolaikinį žmogų nuolat atakuoja žinios, sklindančios iš įvairių kanalų: televizijos, interneto, radijo. Žinių gausybė verčia priimti informaciją skubotai, tinkamai neįvertinus jos patikimumo ir naudos. Sunku suprasti ir įsigilinti į visus globalėjančiai pasaulio bendruomenei kylančius iššūkius, dėl to yra patogu tiesiog patikėti ta tiesa, kurią skelbia medijos.
Niekam nekyla abejonių, kad šiuolaikiniam žmogui svarbus kritinis mąstymas. Bet ar galime ugdyti mokinių kritinį mąstymą, jei patys nesame tikri, kad tokį turime?
Pažvelkime į medijas iš arčiau. Kaip apdoroti gaunamą informaciją, atskirti klaidinančią informaciją, o gal net manipuliacijas nuo tiesos?
Apie tai renginyje kalbės ir kvies diskutuoti Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys.