Diskusija – „Kaip Valstybės gynyba suvokiama mokykloje?“

Sėkmingas kiekvienos demokratinės valstybės funkcionavimas priklauso nuo išsilavinusių, motyvuotų, atsakomybės nebijančių ir savo pareigas žinančių piliečių aktyvumo – stiprios pilietinės visuomenės. Savo šalį ginti privalo kiekvienas pilietis, nes tai mūsų konstitucinė pareiga. Šiandieninė kariuomenė stipriai pasikeitusi ir nė iš tolo neatspindi buvusios sovietinės armijos šešėlio. Šiuolaikinis karys – mokslus kremtantis, išsilavinęs, kritiškai mąstantis, aktyvus, motyvuotas ir stiprus Lietuvos pilietis, pasiryžęs ginti jus, mus ir visą Lietuvą. Tačiau ar tokios nuostatos apie šalies gynybą, Valstybę ginti turinčius motyvuotus piliečius, karį, kariuomenę, privalomąją karo tarnybą formuojamos dar mokykloje? Kaip su jaunimu reikia kalbėti apie karo grėsmę: vengti, gražinti, sakyti tiesą?

Apie tai ir dar daugiau pakalbėsime diskusijos metu.