Alfa kartos forumas. Kaip dirbti su šiuolaikiniais vaikais?

Šį rugsėjį į mokyklas atėjo nauja visuomenės karta – alfa karta. Tai vaikai, nuo pat mažens įgudę naudotis išmaniaisiais telefonais, gyvenantys greitai kintančiame ir informacijos perpildytame pasaulyje. Kaip su šia karta dirbti mokykloje, iki šio rugsėjo dar niekas neturėjo patirties, todėl mokytis tenka vieniems iš kitų.

Vienas pagrindinių alfa kartos vaikų bruožų – jie nesimokys, jei nematys prasmės. O geriausiai įsimins tai, ką patys išbandys, patirs. Todėl reikalinga keisti požiūrį į švietimą, o geriausią iki šiol įgytą patirtį pritaikyti naujai.

Diskusijos dalyviai aptars, kuo jauniausioji karta ypatinga, kaip su ja bendrauti ir dirbti tėvams ir mokytojams. Darbui su naująja karta šiais metais leidykla „Šviesa“ pristatė ir naują ugdymo(si) komplektų seriją „TAIP!“ pradinukams bei pirmąjį lietuvių kalbos vadovėlį 1 klasei, parengtą pagal naują ugdymo programą. Ši serija išsiskiria iš kitų vadovėlių tuo, kad yra ne tik paremta mokymo(si) tiriant praktika, bet ir papildyta įvairiausiomis interaktyviosiomis mokymosi priemonėmis: garso įrašais, vaizdo demonstracija, interaktyviu pieštuku.

Kartu tai bus proga aptarti, kaip naujos priemonės praturtina pamoką, o svarbiausias žmogus bet kuriuo atveju išlieka mokytojas, ieškantis ryšio su šiuolaikiniais vaikais ir jų pasauliu.

Daugiau informacijos norintiems dalyvauti.