Edukacinis kino seansas: filmų peržiūra ir susitikimas su kūrėjais

Vyks vyresnių klasių moksleiviams ir jų mokytojams skirtas festivalio „Kino pavasaris“ edukacinis kino seansas bei filmų aptarimas su jų kūrėjais. Čia bus galima išvysti trumpametražius lietuvių dokumentinius filmus „Holivudas pasiūlė per mažai“ (26 min.) ir „Mėgėjai“ (20 min.). Jų režisieriai  Rimantas Oičenka ir  Audrius Antanavičius atsakys į klausimus, papasakos apie filmų kūrybinį procesą.

R. Oičenkos debiutas „Holivudas pasiūlė per mažai“, šį rudenį vykusiame festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ pripažintas geriausiu filmu, pasakoja apie išskirtinę asmenybę, Vilniaus Ozo kino salės vadovą, kuris visą savo gyvenimą paskyrė kinui. Režisierius keletą metų fiksavo neįprastą šio žmogaus gyvenimą.

Mokytojų, mokinių ir kino kūrėjų bendravimas, pasitelkiant į pagalbą filmų kūrimo patirtį skatina mąstyti, kelia klausimus apie profesijos pasirinkimą, kūrybinį darbą, ugdo jaunų žmonių vizualinį raštingumą.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris visuomet akcentuojamas „Kino pavasario“ mokiniams skirtuose projektuose – intelektinės nuosavybės svarba. Kino pagalba formuojamas arba keičiamas ne tik požiūris į kūrybinį procesą, kūrybą, bet ir į jos vartojimą. Mokiniams siekiama perteikti, kiek reikia laiko, pastangų ir įdirbio, kad būtų sukurtas autorinis darbas. Tik tai suvokus imama sąžiningiau elgtis su kitų žmonių kūriniais, tuo pačiu išmokstant apsaugoti ir savo kūrybą.

Lektorius/organizatorius (-iai):
Ugdymas: