Išmaniųjų namų sistemos: veikimo principai, galimybės ir ateitis

Išmanieji namai – tai intelektinė sistema, padedanti automatizuoti namuose vykstančius procesus. Fiziškai – tai valdiklių, laidų ir programinės įrangos sistema, sujungta su įvairiais namų prietaisais. Tokie namai gali būti valdomi vienu išmaniuoju įrenginiu (pavyzdžiui, telefonu), todėl Jums nereikia atsikelti nuo sofos tam, kad išjungtumėte šviesą, užtrauktumėte užuolaidas, įjungtumėte televizorių ar pasiruoštumėte puodelį kavos. Be to, stebėdami ir kontroliuodami dujų, elektros ir vandens naudojimą, galite sutaupyti. Per šį užsiėmimą trumpai susipažinsite, kaip veikia ir kokiu būdu kuriamos išmaniųjų namų sistemos, o vėliau grupelėmis sukonstruosite, užprogramuosite ir išbandysite keletą išmaniųjų namų komponentų: nuotolinę patalpos temperatūros ir oro drėgmės stebėjimo, patalpos apšvietimo ir šildymo sistemas. Užsiėmimams bus naudojamos „Arduino UNO“ mikrovaldiklių plokštės, įvairūs jutikliai (temperatūros, drėgmės ir kt.) ir vykdikliai (servo mechanizmai, relės ir kt.).

Registracija baigta.

Lektorius/organizatorius (-iai): ()