Smėlio fantazija

Svarbiausias užsiėmimo tikslas – ugdyti mokinių vaizduotę, skatinti juos mokytis bendradarbiaujant, taikyti įgytas žinias praktikoje. Daugiausia dėmesio per šį užsiėmimą bus skiriama smėliui – bus tyrinėjamos jo savybės ir atrandama galimybių kūrybai.
Užsiėmime dalyvaujantys mokiniai prisimins legendą apie Kuršių nerijos atsiradimą, stebės Sendvario progimnazijos lėlių teatro „Šypsenėlė“ jaunųjų artistų trumpą pasirodymą (šešėlių ir projekcijų žaismą „Smėlio fantazija“). Kitoje užsiėmimo dalyje mokiniai atliks įvairaus rupumo smėlio matavimus (matuos masę, tūrį, tankį), matematinius skaičiavimus. Gautus duomenis panaudos kūrybinėje dalyje – jie gamins muzikos instrumentus „lietaus lazdas“ ir barškučius. Pabaigoje mokiniai pieš ant smėlio, pasidarytais instrumentais imituos smėlio šnaresį ir kurs teatrinius etiudus.