Mus supančios medžiagos ir jų savybės

Vanduo – pati unikaliausia medžiaga Žemėje: jis vienintelis natūraliai aptinkamas visų trijų agregatinių būsenų – skystosios, kietosios ir dujinės. Galima pamanyti, kad tai įprasta medžiaga. Tačiau šiame užsiėmime įsitikinsite, kad yra kitaip! Eksperimentuodami su vandeniu ir pasinaudodami skirtingomis medžiagų tankio savybėmis, pamatysite vandenyną butelyje; sukursite vaivorykštę vandenyje; naudodamiesi druska, vandeniu ir aliejumi sukursite modelį, lavos išsiveržimui vandenyne demonstruoti.
Ko gero, daugelis esate žaidę su pripučiamais kamuoliais ir balionais ar net pūtę juos tol, kol jie triukšmingai susprogdavo. Įsitikinsite, kad balionus galime panaudoti ir praktiniams tikslams, pavyzdžiui, norimos spalvos telefono apsauginiam dėklui susikurti, savo kambaryje pasidaryti tirą ir šauniai vienam ar su draugais strėlytėmis pašaudyti į balionus. Pasidarysite minkštą kamuoliuką žaidimams, išmoksite paprastai ir šventiškai dekoruoti sieną ar kambarį.