Matematika ir menas

Lietuvos švietimo istorijos muziejaus užsiėmime „Matematika kaip menas“ susipažinsite su senaisiais matavimo vienetais, išbandysite medinius skaitytuvus, išlankstysite fleksagoną (jį galėsite išsinešti), įrodysite Pitagoro teoremą, kelsite kvadratu ir trauksite kvadratinę šaknį pagal Montessori metodiką.
Maironio lietuvių literatūros muziejaus laboratorijoje „575“ ieškosite matematikos literatūroje: spręsdami paruoštas užuominas-rebusus, analizuodami aplink esančius daiktus, aiškinsitės, kaip skaičiai gali virsti poezija! Susipažinsite ir patys išmėginsite japonų pasauliui dovanotą haiku žanrą.
Trakų istorijos muziejaus laboratorijoje „Aš – architektas“, tyrinėdami konstrukcijas, atrasite, kaip paprastos geometrinės formos virsta menu. Susikursite po masverką – ypač puošnų gotikos stiliaus dekoratyvinį elementą.
Kauno tvirtovės VII forto laboratorijoje „Deimantinė matematika“ sužinosite, kaip išgaunami deimantai, kas nusako jų vertę, kokios jų savybės ir cheminė sudėtis. Pasinersite į karato istoriją, susipažinsite su žymiausiais pasaulio deimantais. Išlankstysite savo „briliantą“, jį išmatuosite ir pasversite, svorį paversite karatais, sugalvosite pavadinimą ir užpildysite jo „sertifikatą“.

 
Įrašas paskelbtas kategorijoje . Įsiminti nuorodą.