Gamtos dovanos

Susipažinsite su gamtoje esančiomis medžiagomis, iš kurių galima pasigaminti natūralių dažų ir sveikatą stiprinančių priemonių – hidrolatų. Įsitrauksite į aktyvią veiklą ir išmoksite pagaminti natūralius dažus. Šiuos dažus galėsite išbandyti piešdami. Naudodami vitamino C testo juosteles, tirsite vitamino C kiekį obuolyje, citrinoje, kivyje ir gaiviajame gėrime „Sprite“. Nusispalvinusios testų juostelės rodo, kiek vitamino C yra tiriamuose produktuose. Stebėsite, kaip pasinaudojant mokyklinėmis laboratorinėmis priemonėmis – Viurco kolba, laboratoriniu šaldytuvu ir spiritine lempute – distiliuoti vandenį su skirtingomis žolelėmis ir pagaminti hidrolato. Susipažinsite su augalų gydomosiomis savybėmis, kad galėtumėte pasigaminti tam tikros paskirties hidrolato. Pavyzdžiui, iš pelargonijų pagamintą hidrolatą galėsite naudoti kaip patalpų oro gaiviklį, o iš ramunėlių – odai prižiūrėti. Šių veiklų tikslas – skatinti Jus tyrinėti mus supančias medžiagas, daryti išvadas, priimti teisingus sprendimus.