PARODOS NAUJIENOS MOKINIAMS

JAUNŲJŲ TYRĖJŲ IDĖJŲ MUGĖ (3 salė)

Puiki galimybė mokiniams susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalytis patirtimi, diskutuoti. Idėjų mugėje savo mokslines idėjas pristatys mokiniai iš visos Lietuvos. O pristatomas idėjas vertins, mokiniams ir jų vadovams patars šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbantys mokslininkai.

MOBILUSIS PLANETARIUMAS (3 salė)

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro mobiliame planetariume leisimės į gyvybės paieškas Visatoje. Gyvybės ženklų ieškosime tolimiausiose aplink Saulę besisukančiose planetose ir sužinosime, kodėl labiausiai gyvenimui tinkanti planeta yra Žemė.

Demonstruojamo „Gyvybės paieška kosmose” seansų pradžia lapkričio 23 ir 24 d.

11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 17.00

Seanso trukmė 30 min.

N2 MOKSLO ŠTURMAS (Renginių scena, 3 salės fojė)

Šou tipo pasirodymas renginių scenoje, žaismingai ir interaktyviai perteikiantis įspūdingiausius eksperimentus iš viso mokslo pasaulio. Taip pat renginių programoje Jūsų lauks susitikimai su įkvepiančiomis asmenybėmis ir kitos staigmenos.

Pasirodymai vyks lapkričio 23 ir 24 d. 12.00 ir 14.00

VR CAFÉ PRISTATOMOS VIRTUALIOS REALYBĖS PATIRTYS (stendas nr. 4.62, 4 salė)

Parodoje bus pristatomos virtualios realybės panaudojimo švietime galimybės, suteikiant parodos lankytojams galimybę atsidurti po vandeniu šalia tikro dydžio banginio,  persikelti į žmogaus kūno vidų, pakeliauti kraujagyslėmis ir net pakovoti su virusais, nukels į kosmosą ir atvirą erdvę!

PAŽINTIS SU ATEITIES KARJEROS GALIMYBĖMIS

Penktadienį (lapkričio 23 d.) Idėjų klasėje vyks profesiniam orientavimui skirta Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitės finalinė konferencija. Šioje konferencijoje mokiniai turės galimybę susipažinti su karjeros perspektyvomis, ateities kompetencijomis, profesionalų patirtimi,  galimybėmis kurti Lietuvai ir pasauliui. Organizatorius: Projektas ,,būsiu_”

Šeštadienį (lapkričio 24 d.) Renginių scenoje (3 salės fojė) vyks diskusija Kūrybiškumas. Kodėl ateityje jis taps svarbiausia kompetencija? Kūrybiškumas – viena svarbiausių ateities kompetencijų. Ar įmanoma jo išmokti, jį treniruoti ir kur naudojamas kūrybiškumas? Kodėl tai taps viena svarbiausių kompetencijų ateityje? Organizatorius: Projektas ,,būsiu_”

Nauja parodos erdvė: GALIMYBIŲ ZONA (3 salė)

Projektas ,,būsiu_” kvies interaktyviuose stenduose susipažinti net su 12 profesijų: kino režisieriaus, mados dizainerio, bitininko, architekto, karatė trenerio, konditerio, IT specialisto, komunikacijos specialisto, kelionių gido, mokytojo, odontologo ir inžinieriaus. Savo profesijas pristatys ir atlikti profesijos testą kvies ir tokie garsūs Lietuvos žmonės, kaip Giedrė Žickytė, Robertas Kalinkinas, Liucina Rimgailė ir Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Taip pat šioje zonoje vyks mokinių karjeros konsultacijos, padėsiančios formuoti atsakingą požiūrį į savo karjeros galimybes.

Lapkričio 23 dieną 13.00, 14.00 ir 15.00 val. bus organizuojami 45 min. profesinio orientavimo seminarai klasėms (15 mokinių)* su karjeros konsultante, lektore, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadove Daiva Šiliene:

„Atraskime samanose baravykus“: šimtas „kodėl?“ ir visi atsakymai vietoje!

*Būtina registracija. Nuoroda netrukus.

Lapkričio 24 d.  vyks  individualios konsultacijos, kuriose kviečiami dalyvauti mokiniai su tėvais.

Galimybių zonos dalyviai:

Geležinkelio IT akademija (stendo nr. 02)

„Geležinkelio IT akademijos“ tikslas – plėtoti neformalaus vaikų švietimo ugdymo formas įvairinant mokinių užimtumą po pamokų bei sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą. Geležinkelio IT akademijoje mokiniai supažindinami su karjeros galimybėmis AB „Lietuvos geležinkeliai“. „Geležinkelio IT akademijos“ dalyviai – Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos, Vilniaus miesto bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų 7–9 klasių mokiniai.

MiniBoss Business School (stendo nr. 3.04)

,,MiniBoss Business School” – 6-14 m. vaikų ir paauglių tarptautinė verslumo ugdymo sistema vaikams. MiniBoss šeštadienio mokykloje vaikai per kūrybines užduotis, bendraudami su verslo atstovais-mentoriais mokosi verslumo, lavina komandinio darbo, problemų sprendimo įgūdžius, kūrybinį mąstymą. Mes garantuojame, kad mokslo metų gale kiekvienas vaikas turės savo verslo idėją! 

Vilniaus dizaino kolegija (stendo nr. 3.05)

Vilniaus dizaino kolegija – prestižinė, novatoriška, išskirtinai į menus ir dizainą orientuota aukštoji mokykla. Kūrybingiems žmonėms kolegija siūlo rinktis mados, interjero, grafinių komunikacijų, proceso ir paslaugų dizaino studijas, taikomąją fotografiją bei vaidybą. Kiekvienam studijuojančiam suteikiame išskirtinį dėmesį, padedame atskleisti individualų talentą, užtikriname progresyvius mokymo būdus, draugišką ir pozityvią atmosferą.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus (stendo nr. 3.03)

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus pristatys edukacines veiklas, skirtas įvairaus amžiaus mokiniams, tarp jų ir 4D edukaciniai elementai, elektronikos pradmenys pradinukams, darbas su 3D pieštukais, LaQ konstruktoriais bei robotais  5-7 klasių mokiniams, 8-11 klasių mokiniams – projektinio darbo pristatymas, kuris ugdo profesinę kryptį, užkerta kelią lyčių diskriminacijai ir kitas. Vienas svarbesnių akcentų bus ir metodinės knygos pristatymas, kurią kartu su šios mokyklos mokytojais rengė kitų šalių mokytojai.

 
Įrašas paskelbtas kategorijoje 2018. Įsiminti nuorodą.