STEAM su „micro:bit“ projektai 5-6 klasėje

Nors daug metų kalbame apie STEAM mokymą mokyklose, tačiau atrodo, jog šis terminas vis dar nėra pažintas, įprastas ar plačiai sutinkamas Lietuvos mokyklose. O kaip technologinė kūryba, kūrybinis programavimas ar IT visose pamokose? Ar nuo šios minties jums kyla nejaukumas, ar priešingai įkvėpimas kurti ir eksperimentuoti? Pamokose prasmingai taikomos technologijos, pasitelkus kūrybą, jungiant įvairias disciplinas — tai galinga mokymosi forma, leidžianti tiek vaikams tiek mokytojams vaikams atrasti save technologijų inovatoriaus ir kūrėjo rolėse. Kartu tai labai įdomus ir įtraukiantis bei džiaugsmingas atradimų ir mokymosi procesas, ugdantis tokius viso gyvenimo įgūdžius kaip problemų sprendimas, kritinį mąstymą bei tiesiog mokymąsi mokytis. Prieš tris metus visoje Lietuvoje pristačius micro:bit kompiuteriuką, pasikalbėkime apie šio nedidelio, bet plačias mokymosi ir kūrybos galimybes atskleidžiančio įrenginio pritaikymą šiuolaikiškoms pamokoms: kur kūryba susipina su programavimu, matematika su modeliavimu, dizainu bei inžinerinių modelių kūryba. Kviečiame į pokalbį, su naujo STEAM užduočių 5-6 klasės leidinio projekto vadove, apie galimybes paprastomis priemonėmis, pradėti taikyti STEAM ir mokymosi darant principus mokykloje, kurti įrenginių prototipus ir kūrybinius projektus ir taip auginti ateities lyderius ir vaikus kūrėjus. Renginio metu ne tik bus pristatytas leidinys bet ir pasidalinta kūrybiniais projektais ir Lietuvos mokytojų patirtimi dirbant ir taikant tokius mokymosi principus. Mokytojai, leiskime sau žaisti ir atrasti kūrybingą konstravimo ir programavimo pasaulį. Leiskite sau ir vaikams patirti mokymosi džiaugsmą per laisvę eksperimentuoti ir kurti moderniomis priemonėmis. Ir nors pradžioje visada būna nedrąsu ir kiek baisu — pasikalbėkime apie aiškius žingsnius, nuo ko galima pradėti kurti naujos kartos pamoką.

Lektorė: Viltautė Žvirzdinaitė — IT švietimo entuziastė, VšĮ „Kompiuteriukų fondas“ vadovė, įgyvendinusi iniciatyvą „Kompiuteriukai vaikams“, kurianti IT edukacijos programą mokytojams „Kompiuteriukų ralis“.

Parodos dieną prisijunkite prie transliacijos spausdami šią nuorodą

Vieta:
Lektorius/organizatorius (-iai):