Šachmatai mokyklose

Diskutuosime su ekspertais apie šachmatų reikšmę ugdyme pasaulyje ir Lietuvoje.  Diskusijoje dalyvaus šachmatų mokomosios knygos pradinukams autorės ir Lietuvos mokinių parlamento atstovas.

Pristatysime projektą „Šachmatai mokyklose“. Renginyje sužinosite, kad šachmatai į ugdymo procesą įvairiomis formomis integruojami daugelyje pasaulio šalių. Jose atliktos apklausos ir moksliniai tyrimai parodė, kad žaidimas šachmatais pamokų metu vaikams duoda apčiuopiamą naudą – skatina mąstyti ir spręsti susidariusias problemas, ieškoti alternatyvų ir nepasiduoti tol, kol nėra išnaudoti visi galimi variantai, o jų šachmatuose yra labai daug.

Lietuvos šachmatų federacijos ir leidyklos „Šviesa“ vykdomo projekto „Šachmatai mokykloje“ metu šį žaidimą pamokose Lietuvoje taip pat jau išbandė 40 šalies pradinių mokyklų ir progimnazijų. Mokytojai naudojosi sukurtu ugdymo priemonių komplektu, kurį sudaro mokomoji knyga, interaktyvi mokytojo knyga ir pratybų sąsiuvinis. Dauguma šias priemones išbandžiusių pedagogų teigė, kad pateiktos užduotys padėjo planuoti mokymosi procesą, todėl projektas bus tęsiamas ir toliau.

Diskusijos dalyviai: V. Dagienė, V. Čmilytė, R.Kondratavičienė, A. Černov, D. Paneckienė, E. Čebatorienė.

Lektorius/organizatorius (-iai):
Ugdymas: