Literatūros kūrinys kaip estetinė ir dorovinė vertybė 9–10 klasėse

Renginyje susipažinsite su naujais leidyklos „Baltų lankų“ vadovėliai“ parengtais ir išleistais literatūros vadovėliais 9–10 klasėms.

9–10 klasių literatūros vadovėlių autoriai siekia pagrindinės mokyklos mokiniams suteikti humanitarinio išsilavinimo pagrindus, skatinti skaityti ir savarankiškai, kūrybingai interpretuoti tekstus. Į literatūros kūrinį čia žvelgiama kaip į estetinę ir dorovinę vertybę. Vienas iš svarbiausių tikslų yra siekis išlavinti mokinių gebėjimą skaityti atidžiai – t. y. suprasti kūrinį, palyginti jį su kitais, „matyti“ jį istoriniame kontekste, pajusti kūrinio vertę, rišliai komentuoti tekstą, interpretuoti ir t. t.

Renginys Jums padės suprasti:

· Literatūros vadovėliuose aptariamų temų vidinį rišlumą ir sąsajas;

· Kaip skaityti ir suprasti prozos ir poezijos tekstus 9–10 klasėse;

· Kaip naudoti planuojamus gebėjimus ugdančias užduotis, pateiktas 9–10 klasės literatūros vadovėliuose.

Lektorius/organizatorius (-iai): , , ()
Ugdymas:
Tikslinė grupė: , ,