„Auginkime kūrėjus Lietuvai“ intelektualių pašnekesių II dalis: „Griauti(s) mokslo dramblio kaulo bokštą“

Ši intelektualių pašnekesių „Auginkime kūrėjus Lietuvai“ ciklo dalis skirta diskusijai apie mokslo reikšmę, jo prestižo būklę, santykį su visuomene ir būdus, kaip mokslą suartinti su mokykla, bendruomene. Renginyje mėginsime atsakyti į klausimus: Kodėl kartais nuvertiname mokslą ir jis mums tampa šiek tiek svetimas? Ar įmanoma, kad suartėtų mokslas ir mokykla, vietos bendruomenė – taptų draugais? Jungčių tarp mokyklos ir mokslo ieškosime trumpuose trijų lektorių pranešimuose ir diskusijoje.

Saulius Lapienis pranešime „Per kosmosą į mokslinių žinių pasaulį“ papasakos, kad kosmose slypinčios paslaptys ne tik skatina mokslinę pažangą, bet ir motyvuoja jaunimą.

Pranešime „Mokslas visuomenei: Holivudo pamokos“ dr. Rolandas Maskoliūnas paaiškins, kaip, naudojant prieš kelis tūkstančius metų sugalvotą pasakojimo struktūrą, galima žmones sudominti mokslu. Dr. Ramūnas Skaudžius pranešime „Mokslinių tyrimų galimybės mokykloje ir namuose“ mokslo baimę sklaidys pavyzdžiais, kaip išmaniuosius įrenginius paversti įrankiais moksliniams tyrimams atlikti.

Lektorių diskusiją moderuos dokt. Rūta Mazgelytė.