Atidaus skaitymo skatinimas, tekstų rišlumo problema 5–8 klasėse

Renginyje susipažinsite su naujais leidyklos „Baltų lankų“ vadovėliai“ parengtais ir išleistais literatūros vadovėliais 5–8 klasėms.

Juose daugiausia dėmesio skiriama atidžiam skaitymui ir teksto suvokimui, kuris Lietuvos mokiniams yra tikrai nelengvas. Itin daug reikšmės teikiama tekstų atrankai. Parinkti tekstai yra ne tik svarbūs Lietuvos kultūrai, bet tai ir šio amžiaus tarpsnio mokiniams aktualūs kūriniai, skatinantys mąstyti, diskutuoti. Tekstų kūrimo užduotys čia integruojamos su tekstu – mokiniams siūloma raštu patiems pratęsti skaitytus kūrinius ar su jais diskutuoti. Esama tam tikrų patarimų, užuominų, šablonų, padėsiančių įveikti „tuščio lapo“ baimę.

Renginio tikslas – pristatyti ir Jums padėti suprasti:

· Vadovėliuose aptariamųjų temų vidinį rišlumą ir sąsajas;

· Kaip skaityti ir suvokti prozos ir poezijos tekstus 5–8 klasėse;

· Kaip naudoti planuojamus gebėjimus ugdančias rašymo užduotis, pateiktas 5–8 klasių vadovėliuose.