Desertų „guru“

11.00–11.45, lapkričio 23 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija

Kaip pasigaminti šaltą desertą be šaldytuvo? Sakysite, tai neįmanoma. Mes įrodysime, kad tai galima padaryti be šaldiklio, be specialių aparatų ir vos per 10 minučių. Tik reikia žinoti kelias gudrybes. Apie jas ir papasakosime, o jūs išbandysite ir galėsite įvertinti ragaudami bei vadindami save desertų „guru“.

Desertų „guru“

12.00–12.45, lapkričio 23 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija

Pojūčių ekspertai

13.00–13.45, lapkričio 23 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija

Ar žinote, koks įspūdingas yra jūsų gebėjimas atpažinti įvairius kvapus? Uoslės receptoriai leidžia gauti nemažai informacijos iš mus supančios aplinkos. Tačiau yra veiksnių, kurie šį pojūtį silpnina arba, atvirkščiai, leidžia sustiprinti. Atlikdami praktikos darbą, įvairiomis sąlygomis turėsite galimybę atpažinti įvairius kvapus, įsivertinti savo kvapų suvokimo laipsnį ir sužinoti, ar galite tapti pojūčių ekspertu.

Pojūčių ekspertai

14.00–14.45, lapkričio 23 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija

Šilta–šalta

12.00–13.30, lapkričio 24 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija

Kuo skiriasi egzoterminės ir endoterminės reakcijos? Tai išsiaiškinsite atlikdami tiriamąjį darbą. Įvertinsite skirtingų cheminių medžiagų savybes – ar reaguodamos mišiniuose jos naudoja šilumą, o gal ją išskiria? Dirbdami savarankiškai, išmoksite pasigaminti reikiamus darbui tirpalus, aptarsite cheminių medžiagų (kurios bus naudojamos tyrimui atlikti) biologinę reikšmę. Sužinosite, kaip gyvūnai prisitaikę vykdyti termoreguliaciją.

Šilta–šalta

14.00–15.30, lapkričio 24 d., Gamtamokslinės virtuvės laboratorija Organizuoja: Vilniaus Žemynos gimnazija