Ministras Algirdas Monkevičius atidarė dvi dienas truksiančią inovacijų parodą „Mokykla 2019“

Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė 9-ąją švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2019“. Šių metų parodos tema „Mokomės drauge“. Per dvi parodos dienas bus galima aplankyti daugiau nei 160 įvairaus formato edukacinių renginių, skirtų mokytojams, vaikams, tėvams. Parodoje prisistatys daugiau kaip 100 įmonių ir švietimo įstaigų.

„Dėkoju parodos organizatoriams, kurie suteikia erdvę švietimo bendruomenei susitikti, pasidalinti patirtimi, mokytis vieniems iš kitų. Mokykla – tai šviesa, knygos, kūrybiškumas, laisvė, tai vieta, kur ugdoma vaiko smalsumas ir meilė aplinkai. Tad kviečiu visus pasinaudoti proga pabūti kartu bei pasisemti idėjų!“, – atidarydamas parodą sakė ministras A. Monkevičius.

Parodos lankytojams bus atsakyta į daugybę įvairiausių klausimų, gyvai ir interaktyviai pristatomos ugdymo metodikos, demonstruojamos naujausios priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai ir sėkmės istorijos.

Šiemet lankytojų lauks net 9 atradimų laboratorijos: ekologijos, konstravimo, gamtamokslinė, gamtos ir emocijų, išgyvenimo ir kt. Veiklas šiose laboratorijose organizuos mokytojai, vaikų darželių auklėtojai ir Vilniaus universiteto mokslininkai. Užsukę į atradimų laboratorijas lankytojai sužinos, kokie didžiausi neatskleisti informacijos klodai slypi kosmose, konstruos kosminius erdvėlaivius, marsaeigius, su kuriais ieškoma nežemiškų gyvybės formų kitose planetose, įkurs kosmoso tyrinėjimo stotį. Kitoje atradimų laboratorijoje integruota biologijos ir biochemijos veikla atskleis dramblių ir jų dantų paslaptis, bus galima pagaminti jiems skirtos dviejų rūšių dantų pastos. Dar kitoje laboratorijoje jaunieji tyrėjai turės progos padirbėti su sausu ledu – kietosios agregatinės būsenos anglies dioksidu ir atskleis svarbiausias anglies dioksido chemines bei fizines savybes.

Be tradicinio Mokytojų kambario, pirmą kartą parodoje bus įrengta zona – Mokytojų laikas. Čia mokytojai gaus konsultacijas įvairiomis švietimo temomis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, be kita ko, šiandien pristatė naują internetinę patyčių ir smurto prevencijos platformą REAGUOK.LT: čia mokytojai suras atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, vyks diskusijų forumas, atvejų analizės, bus skelbiami pamokų planai, naudinga literatūra.

Paroda abi dienas veikia nuo 10 val. iki 18 val.

Išsamesnė informacija apie parodos renginius:

Švietimo inovacijų parodą organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Nuotr. autor. Renata Česnavičienė

 
Įrašas paskelbtas kategorijoje 2019. Įsiminti nuorodą.