Atsakomybė prasideda čia – laimingos vaikystės šalyje!

Vaikystė – bene geriausias ir gražiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, dažnai – neužmirštamų įspūdžių. Neabejotina, kad ji palieka itin ryškų pėdsaką kiekvieno iš mūsų gyvenime. Vos gimus mažyliui atsiveria pasaulis, netrukus jis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį ir jame vykstančius reiškinius, stengiasi pažinti save ir aplinkinius žmones.

„Vaikystė – didžiulė šalis, iš kurios visi ateina. Iš kur aš? Atėjau iš vaikystės, tarsi iš kažkokios šalies“, – rašė Antuanas de Sent Egziuperi (citata iš knygos „Karo lakūnas“). Labai svarbu, kokius jausmus ir kokią patirtį vaikas sukaupia keliaudamas „vaikystės šalyje“.

Ir visai nesvarbu, kad gyvename nenumaldomai skriejančio tempo ritmu, bet kiekvieno suaugusiojo pareiga ir atsakomybė – turtinti vaiko vidinį pasaulį per bendravimą, atjautimą, šypseną ar pokalbį su juo.

Sukurti ar išsaugoti?..

Tėvelius ir senelius su vaikais ir anūkais, pedagogus, švietimo institucijų vadovus ir visus, kuriems rūpi mažieji šalies piliečiai, lapkričio 23 d. kviečia respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“. Čia, erdvėje 5.1, lankytojų lauks „LAIMINGOS VAIKYSTĖS“ renginiai!

Jau 13.00 val. klausantis pranešimo Sukurti ar išsaugoti laimingą vaikystę?“ bus ieškoma atsakymo į klausimą: laimingu padaroma ar tampama? Taip pat kalbėsimės, kas yra toji laiminga vaikystė, kaip sudaryti jai sąlygas, kaip „nesulaužyti“ mažųjų perdėtais suaugusiųjų lūkesčiais, nepasisavinti teisės priimti sprendimų už juos… (Pranešėjas: doc. dr. Antanas Valantinas, psichologas, Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto direktorius. Platesnė pranešimo anotacija – https://www.parodamokykla.lt/paroda/renginiai/sukurti-ar-issaugoti-laiminga-vaikyste/).

14.00 val. psichologė, pozityvios tėvystės paskaitų lektorė, „Mes-tėvai“ straipsnių autorė, iniciatyvos „Niekieno vaikai“ vadovė Ieva Šuipė dalysis pranešimu „Šiuolaikinių tėvų iššūkiai: dar daugiau stengtis ar atsipalaiduoti ir pasidžiaugti?“, kuriuo atskleis, kokie yra pagrindiniai dalykai, leidžiantys užauginti emociškai sveiką, mokantį kurti sveikus santykius, atsakingą, pagarbų, autentišką, savimi pasitikintį žmogų. Platesnė pranešimo anotacija – https://www.parodamokykla.lt/paroda/renginiai/siuolaikiniu-tevu-issukiai-dar-daugiau-stengtis-ar-atsipalaiduoti-ir-pasidziaugti/).

Per diskusiją „Mokytojai ir tėvai: kaip susitelkti dėl bendro tikslo – laimingos vaikystės?!“ (15.00 val.) bus kalbama apie tėvų ir mokytojų lūkesčius, aiškinamasi, kaip tėvams ir mokytojams labiau įsitraukti į vaiko mokymosi procesą. Diskusijos dalyviai (tėtis, mama ir pedagogas) kartu su vaikų psichologe dalysis savo mintimis, patirtimi, patarimais ir lūkesčiais. Diskusiją ves vaikų psichologė Milda Karklytė-Palevičienė, jau vienuoliktus metus dirbanti su vaikų psichologija, be to, ji – raidos terapeutė, VšĮ „Laimingas vaikas“ vadovė. Platesnė diskusijos anotacija – https://www.parodamokykla.lt/paroda/renginiai/mokytojai-ir-tevai-kaip-susitelkti-del-bendro-tikslo-laimingo-vaiko/ .

Plius 6 zonos!

Per visą renginį 5.1 salėje veiks 6 informacinės zonos: „Žaidžiu“, „Kalbu“, „Jaučiu“, „Tobulėju“, „Mokausi“ ir „Renkuosi“. Čia rasite viską, kas svarbu vaikui!

Konsultacijos apie vaiko raidos ypatumus, specialistų patarimai ir pagalba, padėsianti atpažinti Jūsų vaiko gebėjimus, informacija apie neformalaus ir formalaus švietimo Lietuvoje galimybes. Apsilankiusieji turės galimybę psichologams užduoti rūpimus klausimus ir gauti patarimus. Bus pasakojama apie „Tėvų linijos“ veiklą, vaiko kalbos raidą ir dvikalbio ugdymo ypatumus, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, pasirengimą mokyklai.

Laukiami ir mažiausieji!

Tėveliai, atvykę su mažaisiais parodos lankytojais, galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur atras naujų šiltą tarpusavio ryšį kuriančių veiklų ir smagiai praleis laiką eksperimentuodami ir žaisdami.

IKI malonaus susitikimo respublikinės švietimo inovacijų parodos „Mokykla 2019“ „LAIMINGOS VAIKYSTĖS“ renginiuose!

 
Įrašas paskelbtas kategorijoje 2019. Įsiminti nuorodą.