Apie Gerą Mokyklą – parodoje „Mokykla 2016“

Dabartinė visuomenė gyvena nuolatinės kaitos sąlygomis: idėjų, technologijų, santykių tarp žmonių. Tai keičia šiuolaikinio žmogaus santykį su pasauliu. Dėl sparčios pažangos iškyla naujų žinių, gebėjimo jomis naudotis  ir perkurti poreikis. Kaip niekad anksčiau aktualios tampa bendrystės, socialinės atsakomybės, pagarbos asmeniui vertybės.

Šiuolaikinei Mokyklai tai kelia iššūkių: kaip ugdyti brandžias, atsakingas, nuolatinio tobulėjimo siekiančias ir ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes? Kaip mokyklą paversti gyvu organizmu, kuriame būtų patiriamas prasmingas, įkvepiantis, atradimų kupinas mokymasis ir vyktų geranoriškas bendradarbiavimas? Kaip tikslingai panaudoti gausėjančią intelektinės ir technologinės bazės pasiūlą mokykloms? Kodėl šiuolaikinė Mokykla turi nuolat keistis ir „save išrasti“? Galų gale, kokia turėtų būti mokykla, kad jį būtų Gera Mokykla?

Lapkričio 25–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro bei „Litexpo“ organizuojamos parodos pagrindinė tema – Gera Mokykla.

Šiemet parodoje daug dėmesio skirsime šiai tematikai:

  • Asmenybės ūgtis
  • Polilogo kultūra ir partnerystė
  • Tyrinėjimas ir kūryba
  • Mokyklos identitetas ir įvairovė

Parodos organizatoriai tikisi, kad Paroda „Mokykla 2016“ paskatins mokyklų bendruomenes bei švietimui neabejingus visuomenės narius drąsiai imtis kūrybiškų ir netikėtų iniciatyvų, kurios prisidės prie pilietiškų asmenybių ugdymo ir bus svarus indėlis į progresyvios, kuriančios, atsakingos ir klestinčios visuomenės kūrimą.

mk_210x148mm-page-001

 
Įrašas paskelbtas kategorijoje 2016. Įsiminti nuorodą.